ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12868227
*
nr 1286 8227
Spegel
Empirestil, 80x37 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 november 2019
kl 18:46:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/11 20:44:30
1
450 kr
4/11 09:07:52
2
350 kr
4/11 09:07:52
1
400 kr (Budbetjänt)
4/11 09:09:35
2
450 kr
4/11 09:09:35
1
450 kr (Budbetjänt)
4/11 09:11:08
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:35
-
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:18
-
9139 Spegel
1800-tal, Förgylld, Nyrokoko, 70x55
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:33
-
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:07
-
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1286 8227
Spegel
Empirestil, 80x37 cm
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 november 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/11 20:44:30 | 1 | 450 kr |
| 4/11 09:07:52 | 2 | 350 kr |
| 4/11 09:07:52 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 4/11 09:09:35 | 2 | 450 kr |
| 4/11 09:09:35 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 4/11 09:11:08 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:35 -
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:18 -
9139 Spegel
1800-tal, Förgylld, Nyrokoko, 70x55
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:33 -
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:07 -
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:27



